Dlaczego BIOpralnia

1. BIOpralnia jest pierwszą pralnią w tej części Wielkopolski, która stosuje najnowszy system czyszczenia odzieży firmy Electrolux – lagoon® Advanced Care

Lagoon® to jedyny dostępny zrównoważony środowiskowo i przyjazny dla człowieka system będący alternatywą dla czyszczenia chemicznego.
W BIOpralni wypierzesz praktycznie wszystko łącznie w wełną, jedwabiem, wiskozą, oraz tkaninami wymagającymi specjalnego traktowania (np. Gore-tex czy LYCRA).
Proces prania lagoon® został określony przez The Woolmark Company, mianem technologicznego przełomu w dziedzinie czyszczenia garderoby, która tradycyjnie oddawana była do pralni chemicznych i czyszczona za pomocą agresywnych rozpuszczalników.

2. BIOpralnia korzysta nie tylko z najnowszych technologicznie urządzeń pralniczych Eletcrolux i nowoczesnego magla ale również manekinów służących do łatwego i skutecznego prasowania i wykańczania odzieży.

Jak będą wyglądały moje rzeczy po wizycie w BIOpralni?

  • Ubrania wyprane w BIOpralni będą przyjemne w dotyku oraz wyglądzie. Ich zapach w odróżnieniu od tego pochodzącego z toksycznego prania chemicznego będzie przyjemny.
  • Twoja jasna garderoba nie żółknie tak jak ma to miejsce w przypadku odzieży wielokrotnie pranej chemicznie.
  • Ubrania wrócą z pralni wolne od pozostałości po groźnych chemikaliach takich jak czterochloroetylen (PER), który stopniowo uwalnia się z tkaniny i może skazić otoczenie.
  • Ubrania będą pozbawione specyficznego, drażniącego zapachu odzieży pranej chemicznie (znów toksyczny PER), poczujesz świeży, neutralny, przyjemny zapach.
  • Uzyskasz lesze rezultaty odplamiania niż w tradycyjnej pralni chemicznej.
  • Ubrania nie stracą koloru, nie wyblakną, a włókna nie ulegną zniszczeniu po wielokrotnym czyszczeniu.