lagoon® Advanced Care

BIOpralnia korzysta z najnowszej odsłony popularnego w krajach Europy Zachodniej systemu czyszczenia tkanin lagoon® Advanced Care. Jest to innowacyjny i jedyny profesjonalny system ekologicznego czyszczenia, który może bezpiecznie wyczyścić wszelkiego rodzaju tkaniny, nawet te najdelikatniejsze a do tego w przeciwieństwie do prania chemicznego jest przyjazny dla zdrowia i środowiska naturalnego z uwagi na brak groźnych rozpuszczalników stosowanych w procesie prania.

System lagoon® to przede wszystkim nowa generacja biodegradowalnych detergentów oraz laboratoryjna precyzja pozwalająca idealnie dostosować proces czyszczenia do rodzaju tkanin.

lagon W odróżnieniu od czyszczenia chemicznego na włóknach nie pozostają żadne szkodliwe substancje, dlatego system ten jest szczególnie polecany dla dzieci i alergików. Tkaniny wyprane w lagoon® utrzymują kolory na dłużej oraz długo pozostają świeże i pachnące.

Proces prania stworzony przez firmę Electrolux przy współpracy z niemieckim instytutem Hohenstein’a polega na delikatnej akcji mechanicznej wody o relatywnie niskiej temperaturze w połączeniu z użyciem możliwie neutralnych środków piorących oraz dodatkowych substancji impregnujących takich jak m.in. kolagen, które czyszczą i powodują, że woda nie przedostaje się do włókien pranej odzieży. Automatyczny system dystrybucji detergentów pozwala na ich precyzyjne dozowanie co sprawa, że Twoje tkaniny otrzymają zawsze optymalną dla ich rodzaju ilość substancji piorącej.

System lagoon® w BIOpralnia to gwarancja czyszczenia odzieży w jakości Premium. Technologia od 2005 roku zdobywa a uznanie na całym świecie. Lagoon to jedyny system pralniczym rekomendowanym i certyfikowany przez światową organizację zrzeszającą najlepszych producentów wełny – The Woolmark Company.

To również jedyny system pralniczy wykorzystywany przez istniejący już ponad 170 lat francuski dom mody Hermès i najlepsze hotele na świecie takie jak Sheraton, Hyatt, InterContinental czy Hilton.