Nowoczesny magiel

W BIOpralni oprócz prania garderoby w oparciu o system lagoon® oferujemy tradycyjne pranie wodne przy użyciu najdelikatniejszych i neutralnych detergentów.

Pierzemy w ten sposób głównie koce, narzuty, zasłony oraz tzw. naturalną bieliznę pościelową, czyli te rzeczy, które zwyczajnie ciężko jest wyprać w domowej pralce, a ich prasowanie to czynność jeszcze bardziej uciążliwa.
Korzystamy z najnowszej technologii magla gazowego belgijskiej firmy SECOM – najlepszego urządzenia w swojej klasie, co zapewnia szybkie i efektywne maglowanie nawet największych sztuk bielizny w podwyższonej i jednolitej temperaturze.

Efekty są znakomite – bielizna jest gładka i przyjemna w dotyku.

Maglowanie pościeli to nic innego jak jej prasowanie mechaniczne w maksymalnie wysokiej temperaturze. Magiel jest bardziej skuteczny od prasowania ręcznego, które jest żmudne i pracochłonne.

Istnieją trzy istotne istotne powody, dla których warto korzystać z profesjonalnego pralnia i maglowania:

Roztocza

Pościel stanowi najbliższe otoczenie naszego organizmu i niewłaściwie pielęgnowana może powodować liczne reakcje alergiczne takie jak duszności, swędzenie zmiany skórne, katar, kichanie, kaszel, ucisk klatki piersiowej, zaczerwienienie i łzawienie oczu. 
Przyczyną tego są roztocza i ich odchody. 
Dla tych mikroskopijnych pajęczaków nasza pościel jest niestety doskonałym środowiskiem naturalnym. Im rzadziej wymieniamy i pierzemy poszwy, prześcieradło, jak również kołdrę i poduszki tym lepsze warunki rozwoju mają roztocza. 
Aby wyobrazić sobie ilości roztoczy oraz ich i nasze pozostałości warto wiedzieć, że waga kołdry lub poduszki po roku użytkowania może wzrosnąć o 10% ze względu na nagromadzenie roztoczy jak również naszego złuszczonego naskórka. Uważa się, że pranie oraz maglowanie w wysokich temperaturach likwiduje roztocza.

Właściwe detergenty

Drugim powodem negatywnego oddziaływania pościeli na nasz organizm mogą być detergenty, używane podczas prania. Często są przyczyną alergii, zwłaszcza u dzieci. Ważne jest aby stosować jak najlepszej jakości ekologiczne środki piorące. Równie istotne jest płukanie pościeli: im dokładniejsze tym mniej pozostałości po detergentów. Ich neutralizację zapewnia najskuteczniej poddanie wysokiej temperaturze, czyli maglowanie. Jest to nic innego jak dezynfekcja.

Dbałość o tkaniny

Maglowanie pościeli wydłuża jej żywotność, ułatwia jej przechowywanie oraz podnosi walory estetyczne.

Zachęcamy do stałego maglowania użytkowanej przez Państwa pościeli w BIOpralni.