O praniu wodnym

Liczne organizacje prośrodowiskowe w wielu krajach wskazują, że pranie z użyciem wody jest najbezpieczniejszą dostępną usługą profesjonalnego czyszczenia garderoby i tkanin. Czyszczenie na sucho i czyszczenie wodne charakteryzują się zbliżonym procesem wykańczania ubrań ale proces prania jest zupełnie inny . W BIOpralni w procesie prania używamy przyjaznych środowisku , biodegradowalnych detergentów i świeżej wody aby wyczyścić ubrania, które powinny być prane tylko chemicznie. W zależności od typu tkaniny nasze skomputeryzowane maszyny piorące starannie kontrolują ilość wody, detergentu oraz ruchu bębna pralki przy każdym załadowaniu. Kiedy już Twoje ubrania są czyste, trafiają do delikatnej nowoczesnej suszarki która dostosowuje odpowiednią temperaturę i wilgotność suszenia.

9

Jak będą wyglądały moje rzeczy po wizycie w BIOpralni?

Ubrania wyprane w BIOpralni będą milsze w dotyku oraz wyglądzie. Ich zapach w odróżnieniu od tego pochodzącego z toksycznego prania chemicznego będzie przyjemny.
W BIOpralni wypierzesz praktycznie wszystko łącznie w wełną, jedwabiem, wiskozą, oraz tkaninami wymagającymi specjalnego traktowania (np. Gore-tex czy LYCRA).

Proces prania Lagoon został określony przez The Woolmark Company, mianem technologicznego przełomu w dziedzinie czyszczenia garderoby, która tradycyjnie oddawana była do pralni chemicznych i czyszczona za pomocą agresywnych rozpuszczalników.

Jak zaczęło się czyszczenie wodne?

Technicznie rzecz biorąc pierzemy w wodzie od zawsze, odkąd zaczęliśmy nosić i czyścić ubrania Profesjonalne czyszczenie wodne zostało wymyślone w Niemczech w latach 90 ubiegłego stulecia skąd bardzo szybko rozprzestrzeniało się na cały świat. Dzisiaj, proces czyszczenia na mokro jest używany przez tysiące pralni na świecie I dziesiątki firm produkują liczne detergenty I maszyny do prania.